Teraz jest 20 lis 2017, o 15:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alkohol
PostNapisane: 29 gru 2011, o 11:19 

Witam.
Nie powiem że nie popijam sobie, jak zamieszkałem z teściami na "wsi" to tam się zaczęło.
Z teściem generalnie co weekend się piło.
Teraz jestem w trakcie rozwodu, wróciłem do miasta, i nie chcę popaść w jakiś alkoholizm i narkomanizm, bo co tu się dzieje, film można nakręcić.
Moi znajomi codziennie piwko, jointa...
Nie chcę skończyć tak jak oni, tym bardziej że to teraz dla mnie bardzo ciężki okres - przez to rozstanie, rozwód i w ogole.

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: Alkohol
PostNapisane: 29 gru 2011, o 13:48 

Najważniejsze, że zdajesz sobie sprawy z niebezpieczeństw, które na Ciebie czyhają. W Twojej sytuacji wystarczy być asertywnym lub odizolować się od znajomych, znaleźć nowych przyjaciół lub pasję, której będziesz poświęcać dużo czasu.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 29 gru 2011, o 14:47 

Chodzę to na basen, to na siłownie, ale te samotne wieczory w domu mnie dobijają.
Biorę nieraz jakąś tabletkę uspokajającą i idę spać.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 29 gru 2011, o 18:19 

Polecam na wieczór dobry film, książkę, gorącą kąpiel.. może ugotowanie obiadu na następny dzień:) Może pomoże wizyta na chacie, poznanie nowych ludzi, rozmowy internetowe.. z kimś nieznajomym jest łatwiej :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 30 gru 2011, o 14:53 
Junior

A nie prościej i nie łatwiej nauczyć się odmawiać?
Ja również mieszkałem na "wsi" i obecnie mieszkam w mieście.
Mam różnych znajomych i różne grono ludzi,
którzy robią "różne" rzeczy.

Opisałeś swoje zycie, swój pobyt w mieście jakbyś żył nie w tym świecie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 30 gru 2011, o 17:28 
Junior

Witaj.
Fajnie że zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Proponuję, żebyś nauczył się odmawiać picie alkoholu i rozwijał swoje zainteresowania.
Pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 5 sty 2012, o 21:28 

Najważniejsze, to być świadomym konsekwencji picia alkoholu- a Ty taką świadomość masz.
Jeśli masz silną wolę, nigdy Cię nikt nie wciągnie w nałóg, najlepiej nie zawierać takich znajomości. Zajmij się czytaniem książek, oglądaniem filmów, sportem, może zmień towarzystwo, a na pewno będzie dobrze.

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 sty 2012, o 13:03 

Nie powiem że sobie na weekend nie wypije, ale w tygodniu staram się nie pić nawet jednego piwka, po prostu organizuje sobie czas, chodzę na siłownię a bez sensu tam chodzić i pić :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 17 sty 2012, o 22:08 
Specjalista

Łatwo jest mówić, trudniej zrobić. Dostałeś to sporo rożnych rad. Nie wiem na ile skutecznych. Sytuacja w jakiej jesteś nie jest taka prosta i rodzi dożo trudnych emocji. Problemem jest jak sobie z nimi radzisz? Jeżeli dotąd się nie zastanawiałeś co czujesz, to możesz dziś nie umieć na takie pytanie odpowiedzieć. A to podstawa do rozwiązania. Fajnie, że zastanawiasz się nad tym co się z Tobą dzieje, bo może to zatrzymać proces, w którym byłeś.
Może warto porozmawiać z fachowcem? Wbrew pozorom na terapię trafia coraz więcej osób gdy jeszcze wszystkiego nie stracili z pytaniem: Co się ze mną dzieje? jak mogę sobie pomóc? czy to jeszcze szkodliwe picie czy już uzależnienie?
pozdrawiam Ewa

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 2 lut 2012, o 13:28 

Cytuj:
Fajnie że zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Proponuję, żebyś nauczył się odmawiać picie alkoholu i rozwijał swoje zainteresowania.
Pozdrawiam

Ja też popijam w wekendy, zainteresowania... hmmm.. sam nie wiem czym sie zająć. Nie mam hobby i to jest problem.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]