Teraz jest 25 wrz 2017, o 19:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 wrz 2013, o 20:25 

Witam. Mój problem polega na tym że przez jakieś 2 lata niemalże codziennie paliłem marichuane. Teraz to się zmieniło i pale sporadycznie. Później doszła amfetamina którą brałem rzadziej ale przyszedł czas że miałem po niej okropne i dołujące myśli (mam wrażenie że wpłyneła znacznie na moją psychike i stany emocjonalne). Alkohol w dużych ilościach tez nie był mi obcy. Mój problem nie polega na tym że nie potrafie z tym skończyć lecz na tym że wydaje mi się że jestem zbyt zdystansowany do ludzi. Mam problemy z komunikacją niewerbalną i czuje spięcie rozmawiając z ludźmi. Jak to w sobie zmienić?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 20 wrz 2013, o 20:32 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 64
erikson11 napisał(a):
Mój problem nie polega na tym że nie potrafie z tym skończyć lecz na tym że wydaje mi się że jestem zbyt zdystansowany do ludzi

Korzystałeś z pomocy specjalisty w tej kwestii czy sam uważasz, że dajesz sobie z tym radę :?:

Obrazek

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 21 wrz 2013, o 09:17 

Moja presja nasila się gdy rozmawiam z ludźmi z którymi wcześniej zażywałem używki bądź mam do nich jakiś uraz z przeszłości którego jawnie nie okazuje. Wtedy to nawet nie patrze na taką osobę tylko wybieram sobie jeden punkt na ścianie lub patrze w ziemie normalnie z nimi rozmawiając. W stosunku do obcych to przełamuje się. Patrze im w oczy i staram się prowadzić rozmowę jak normalny człowiek ale mimo tego czuje pewien dyskomfort. Gdy jednak mój stres jest zbytnio nasilony w stosunku do "dawnyc" znajomych to po prostu nie wychodze do nich i zamykam się w domu w wolnym czasie, bądź spotykam się tylko z osobami naprawdę zaufanymi. Nie wiem czy rozwiązaniem nie było by całkowite odcięcie się od tego towarzystwa. Boje sie jednak że będą mieli o mnie złe zdanie gdy spróbuje poukładać sobie życie w inny sposób. Wiem jednak że nie mogę ciągle stać w miejscu i muszę coś zmienić. Wydaje mi się że mam fobię społeczną. Nie raz i nie dwa chciałem isc do specjalisty ale jakoś sie boję że odkryje we mnie coś czego nie chce wiedzieć. Staram się nie myśleć o tym ale zdaje sobie sprawe że to może wrócić jak boomerang (zawsze tak było gdy chciałem odbić)...

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 21 wrz 2013, o 09:21 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 79
erikson11
Narkotyki spustoszyły Twój mózg. Wg mnie - powinieneś jak najszybciej zgłosić się do lekarza-specjalisty. Być może powinno zostać włączone leczenie farmakologiczne. Czy myślałeś o odwyku?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 21 wrz 2013, o 09:23 

Według mnie dla nich jest ciężko zaakceptowac to że skończyłem z używkami. Każde potknięcie, każde wypite piwo w ich oczach wygląda na hipokryzję z mojej strony. Mam już tego dość. Widzę że niektórzy mają do mnie jakiś dystans i źle mi z tym. Chciałbym się spotykać z nimi ale prowadzić również inne życie tak by mnie poznali na nowo... Może odcięcie się na jakiś czas i poukładanie sobie życia będzie wyjściem. Potem wróce odmieniony i wtedy to zaakceptują. Już sam nie wiem. Mam wiele opcji a żadna nie ma oparcia w realizacji. Przez pewien czas chciałem się nawet wyprowadzić na pewien okres ale stwierdziłem że będzie to ucieczka której tak naprawdę nie chce i jest spowodowana innymi ludźmi a nie mogę iść przez życie sugerując się presją otoczenia.

EDIT:
W moim życiu już tak naprawdę nie ma używek. Wydaje mi się że nie potrzebuję odwyku. Robię to tylko sporadycznie ale wg. mnie jest progres gdyż kiedyś paliłem codziennie...

Posty połączono.
Proszę używać opcji "Edytuj".
Moderator.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 21 wrz 2013, o 09:30 
Przyjaciel Forum

erikson11 napisał(a):
W moim życiu już tak naprawdę nie ma używek. Wydaje mi się że nie potrzebuję odwyku. Robię to tylko sporadycznie ale wg. mnie jest progres gdyż kiedyś paliłem codziennie...

Alkoholikowi też wydaje się, że panuje nad piciem... Jesteś uzależniony. Wypierasz się tego. To normalne. Ale zastanów się. Bo stawką jest życie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 21 wrz 2013, o 09:39 

Od października idę na studia i podejmuje pracę. Liczę na to że gdy to zrobię całkowicie zapomnę o narkotykach i alkoholu. Potrafię odmawiać gdy ktoś mnie częstuje. To nie jest tak że ulegam przy pierwszej lepszej okazji. problem jest taki że boję się reakcji ludzi na te zachowania. A co do farmakologii to nie mam zamiaru jej stosować gdyż "życie na proszkach" moim zdaniem tylko pogłębi moje lęki gdy tylko je odstawie. Wolałbym naturalnie się wyleczyć. Może są jakieś sposoby.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 21 wrz 2013, o 09:46 
Przyjaciel Forum

erikson11 napisał(a):
Wolałbym naturalnie się wyleczyć. Może są jakieś sposoby.

Wizyta u specjalisty.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 21 wrz 2013, o 10:02 

Jeśli jest to jedynym rozwiązaniem to trzeba będzie tak zrobić prędzej czy później. Dzięki wielkie za radę. Pozdrawiam :-)

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]