Teraz jest 25 wrz 2017, o 04:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 cze 2012, o 19:17 
Junior

Od pewnego czasu chodzi za mną piwko. Jak uda mi się zdać polski w szkole z radości pójdę gdzieś do lokalu. Przynajmniej takie mam plany. Pierw Leszek, potem czerwone winko. Wczoraj jak byłam u siostry zaproponowała mi czerwone wino. Pomyślałam sobie ,,troszkę alkoholu mi nie zaszkodzi po ponad 3 letniej przerwie,, ale jednak strach o to, ze troszkę alkoholu może mnie to pociągnąć mnie powstrzymało. Męczy mnie suchość w ustach, czasem rozdrażnienie, myśli o napiciu się oraz problemy z koncentracją i pamięcią. Pisze dzienniczek głodu i plan dnia (większość udaje mi się zrealizować), raz na dwa tygodnie rozmawiam o tym z terapeutką, czasem czytam ,,Świat problemów,, o tematyce alkoholowej i chodzę do klubu abstynenta. Wydaje mi się, ze jak zacznę chodzić na mitingi to będzie dobrze. Nie piję ponad 3 lata, wiem jak sobie poradzić tylko brakuje mi motywacji.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 7 cze 2012, o 23:19 
Edyta ale ty w ciazy jestes! Nie powinnas ryzykowac..i stawiac swoja ciaze w zagrozeniu, jestes odpowiedzialna za siebie i teraz za druga osobe. Rozumiem ze musi byc ci ciezko ale mysl o dziecku jesli to ma ci dac motywacje do zmian.

PostNapisane: 8 cze 2012, o 10:49 
Junior

Podobno czerwone wino w ciąży od czasu do czasu nie szkodzi. Jest nawet wskazane.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 lut 2013, o 06:38 

Alkoholikiem zostaje się do końca życia. A z piwa na pewno zrezygnuj. Może jak najdzie Cię ochota, pij syrop wiśniowy w kieliszkach i wyobraź sobie, ze to wino i rób tak za każdym razem, możliwe, że wyrobi Ci się już to i Twojemu móżdżkowi to wystarczy :D

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 lut 2013, o 23:11 
Junior

Obecnie nie piję 4 lata i kilka miesięcy. Nie mam myśli o napiciu się alkoholu. I mimo nieraz trudnych sytuacji jestem szczęśliwa.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]