Porozmawiajmy o uzależnieniu

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Kontakt:

13 kwie 2012, o 23:45

Zapraszamy do wątku otwartego nie tylko dla wszystkich borykających się z problemem uzależnienia lub współuzależnienia, ale również dla osób mających chęć udzielenia wsparcia lub chcących podzielić się swoimi przemyśleniami, odczuciami i doświadczeniami w serdecznej i bezpiecznej atmosferze.
edyta23
Junior

19 maja 2012, o 07:56

Mnie osobiście rozmowy o uzależnieniu alkoholowym nakręcają, jestem bardziej nerwowa i dlatego unikam tego tematu jak ognia. Zamknęłam ten rozdział na kluczyk i nie chce do tego wracać. Denerwuje mnie to i staram się nie robić nic, co mnie denerwuje.
hera124

18 cze 2012, o 12:30

Czy można się uzależnić od i -doserów ?
Ewa88

12 wrz 2012, o 11:24

Ostatnio znalazłam ciekawą informację o konferencji dotyczącej uzależnień i sposobów ich leczenia, która odbędzie się w październiku w Bełchatowie („Nowoczesne metody leczenia uzależnień i zaburzeń psychicznych”): http://swolniak.blogspot.com/2012/09/v- ... ukowa.html
Awatar użytkownika
OlaMaKota
Junior

1 gru 2013, o 21:34

Przeczytałam parę lat temu książkę "żyć w rodzinie i przetrwać" i tam było napisane, ze naturalnym etapem rozwoju dziecka jest znalezienie maskotki do przytulania/smoczka/kciuka do ssana/itp. Taka maskotka pomaga uporać się z rozstaniem z matką. Kolejną rzeczą, którą (kilkukrotnie) przeczytałam był ten artykuł: http://skuteczna-psychoterapia.pl/a_uzaleznienie.php i ten psycholog uważa że niemożność oderwania się od tej maskotki powoduje coraz większe uzależnienie od niej i że niby tak powstają uzależnienia.

Z tego wynikałoby że koniec z uzależnieniem jest tylko kwestią decyzji uzależnionego na zasadzie "czas wydorośleć"?
ODPOWIEDZ