Uczucie pustki i niechęć :(

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
Adi123

18 mar 2017, o 19:19

Witam. Mam na imię Adam i mam 22 lata. Jestem jedynakiem i mieszkam z rodzicami i babcią. Pracuje, chodź nie zarabiam zbyt wiele, ale staram się odkładać pieniądze jeśli tylko mogę. Czuje jednak że dzieje się ze mną coś dziwnego, jakieś uczucie pustki, brak wiary w siebie, nieśmiałość. W domu nie dogaduje się z rodzicami, ojciec pije a matka ma do mnie często jakieś pretensje. Miałem w wieku 18 lat dziewczynę przez parę miesięcy, ale później się wszystko posypało, po prostu nie pasowaliśmy do siebie, pewnie przez to moje brak pewności siebie. Mam uczucie jakby już nic w życiu nie mogło mnie dobrego spotkać.
Co mam zrobić?, pomocy

Post przeniesiony do odpowiedniego działu , przez moderatora ponieważ bardziej podpadasz pod DDA.
Awatar użytkownika
Rutlawski
Przyjaciel Forum

18 mar 2017, o 22:51

Witaj, przyjacielu.

Najprawdopodobniej masz tak zwany syndrom DDA.
Proponuję poczytać o tym i popatrzeć na siebie pod tym kątem - o DDA wszędzie można znaleźć informacje, w necie, i w książkach.

Nie przejmuj się. Wielu ludzi doświadcza tego, w różnych stopniach. Są ludzie, którzy radzą sobie z tymi emocjami i potrafią być szczęśliwi.
Najważniejsze dla Ciebie moim zdaniem to uświadomić sobie, w czym jest problem.
"Życie, sposób na zbieranie zdziwień kończy się dość jednak nieszczęśliwie, bowiem śmiercią.
I choć tyle miewa znaczeń, nie słyszałem by skończyło się inaczej".
monio6.12

19 mar 2017, o 00:20

Ja polecam kudzu dla ojca.
Dla matki chyba melisę.

Dla niektórych osób pójście do specjalisty może być trudne. (sam jestem nieśmiały i byłoby mi ciężko) Jednak to chyba jedno z najlepszych sposobów poradzenia sobie z problemem to udanie się do specjalisty. (o ile faktycznie to specjalista np. psycholog).

Nie trzeba mieć poważnych problemów by po prostu porozmawiać z psychologiem. Jest jednak możliwość, że faktycznie jakiś problem jest i można temu zaradzić właśnie dzięki takiej osobie.

Rutlawski mówi o DDA.

Możesz napisać więcej o tym jak wyglądają twoje relacje z rodziną? (babcią??)
Jakie są twoje zainteresowania? Jak spędzasz swój czas? Czy twoja praca jest stresująca?
Adi123

19 mar 2017, o 01:49

Zawsze chciałem kupić motocykl i głównie to było moje zainteresowanie. W zeszłym roku zrobiłem sobie przydomowe oczko wodne i tak sobie coś przy nim robię. Ostatnio spotkania z znajomymi ograniczają się raczej do wyjścia na piwo(czuje się luźniejszy) i czasami rozmawiałem z nimi o tych problemach. Co do babci to czuje że chce do mnie jak najlepiej, ale jak mówię o ojcu że pije i wgl. to mówi że "co zrobisz, on już tak ma i nic nie zmienisz" a ja jak to słyszę to po prostu wpadam w jakiś szał , a na końcu i tak jestem najgorszy bo zacząłem ten temat. Jedyne czego chcę to po prostu żyć w miarę spokojnie i znaleźć dziewczynę ( w co wątpie) Jeśli tak się nie stanie to czuje że moje życie nie ma sensu skoro jestem jedynakiem i na dodatek bez partnerki. Zero wsparcia. Co do pracy bywa różnie. Nie pracuje co prawda w swoim zawodzie, ale ogólnie nie jest źle, chodź bywają nerwowe momenty w pracy.
monio6.12

19 mar 2017, o 22:19

Samo rozmawianie to zdecydowanie za mało. Daje ulgę, która wystarcza na chwil, a nie rozwiązuje problemu.
Adi123 pisze:"co zrobisz, on już tak ma i nic nie zmienisz"
Przeczucie, że nie da się nic zrobić? Chociaż właściwie to najłatwiej powiedzieć, że się nie da - wtedy nic nie musimy robić. Od konsekwencji nie uciekniemy, nawet jeśli według nas jest to nie możliwe by rozwiązać problem.

Zaczęcie takiego tematu nie jest złe. To właściwie dobrze martwić się o rodzinę. Tym bardziej jeśli ma problem z alkoholem, lub inny. Jednak jeśli takie rozmowy nie przynoszą niczego to znajdź inny sposób.

Spokojne życie i partnerka to piękna wizja życia. By ją zrealizować potrzeba wysiłku, zresztą większość tego co przychodzi z łatwością nie jest cenione. :)

Jak zaplanowałbyś sobie poszukiwania partnerki?
Adi123

23 mar 2017, o 16:59

Nie mam pojęcia. Ogólnie jestem nieśmiały i przez to myślę że żadna dziewczyna mnie nie zechcę bo przecież facet musi być pewny siebie.
Awatar użytkownika
Rutlawski
Przyjaciel Forum

23 mar 2017, o 22:04

A kto Ci powiedział, że musi być?
"Życie, sposób na zbieranie zdziwień kończy się dość jednak nieszczęśliwie, bowiem śmiercią.
I choć tyle miewa znaczeń, nie słyszałem by skończyło się inaczej".
monio6.12

24 mar 2017, o 22:25

Nieśmiałość nie koniecznie musi oznaczać brak pewności siebie.
Nieśmiałość chyba dotyczy przede wszystkim rozpoczynania relacji czy wzięcia głosu przed czy w grupie ludzi (tak było u mnie i tak to rozumiałem - ale to właśnie bardzo dobrze można opisać jako bycie introwertykiem, choć równie dobrze własnie, nie nieśmiałość, a brak odpowiedniej pewności siebie wśród ludzi)
Jest tak wiele sposobów na podniesienie pewności siebie. A więc...
Gdyby to było faktycznym powodem dla, którego nie masz dziewczyny to miałbyś bardzo wiele dróg na rozwiązanie problemu.

Rozpoczynając od zwykłego wyprostowania się i przebywania w takiej pozycji (coś tak prostego może zmniejszyć ilość hormonów stresu czy podnieś testosteron), można też znaleźć w księgarniach książki o pewności siebie (znalazłem też e-booka w internecie za darmo, kokoś kto uważał, że może pomóc osobom z małą pewnością siebie, bo sam rozwiązał problem u siebie - kiedyś go czytałem, szczerze nie polecam, faktyczne książki powinny być dużo lepsze od takiego poradnika), jak nie jesteś uprzedzony to może nawet hipnoza będzie metodą na podniesienie pewności siebie. W internecie jest nawet nagranie, czy może kilka, które mają temu służyć. Dużo lepsze niż wątpliwy poradnik.

To są sposoby, o których ja wiem, niektóre sprawdziłem. Wprawdzie podniesienie pewności siebie nie nastąpi natychmiast, jest jednak warto jeżeli przez stan twojej pewności siebie nie możesz znaleźć partnerki.
ODPOWIEDZ