Brak emocjo uczuć miłości troski jestem zimny

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
xol

7 mar 2017, o 13:17

Witam Pisze tu do państwa w pewnej kwestii krotko od dziecka w domu do teraz w domu był alkohol ze strony ojca przez to relacje z ojcem kiepskie aż jak zachorował przez picie teraz leży wymaga opieki mało kontaktuje stałej siostra z ojcem jest nawet w swym stanie jest do mnie dalej agresywny ale dopiero teraz zauważyłem ze wemnię brak uczuć jest ani w kierunku chorego ojca ani innych osób a jak jest jakieś uczucie miłość to uczucia są zbyt troskliwe wręcz przesadzam z troska przez to przyjaźń sobie zepsułem nie wiem co robić z tym jak tak będzie to będę zrażał do siebie ludzi po zepsutej przyjaźni z braku uczuć a raczej nadmiernej troski jestem przybity wiem źle wyszło próbuje to naprawić ale ciężko jest poradźcie coś psychologa mam w kwietniu z innych powodów reakchi na osoby kture piją zaraz wybucham albo dusze w sobie agresję

Watek przeniesiony do odpowiedniego działu przez moderatora.
Awatar użytkownika
Rutlawski
Przyjaciel Forum

7 mar 2017, o 19:10

Witaj, xol.

Jest to typowy przyklad c zegos co sie nazywa DDA.

Jesli chcesz, poczytaj o tym a na pewno dowiesz sie duzo o sobie. Polecam tez wizyte u jakiegos DOBREGO terapeuty.

EDIT
Nie umiem chyba czytać, wlasnie doczytalem, że masz juz psychologa :)
Opowiedz mu to wszystko w takim razie.
"Życie, sposób na zbieranie zdziwień kończy się dość jednak nieszczęśliwie, bowiem śmiercią.
I choć tyle miewa znaczeń, nie słyszałem by skończyło się inaczej".
xol

9 mar 2017, o 01:52

ja wogle stronie od alkoholu i środowisk tego typu więc nie rozumiem tej kwestii
Awatar użytkownika
Rutlawski
Przyjaciel Forum

9 mar 2017, o 02:08

Zeby byc DDA nie musisz sam byc alkoholikiem , akbo nawet lubic go.

Chodzi o wychodzenie z rodziny, w której byl alkohol i fakt jak to na Ciebie wpłynęło.
"Życie, sposób na zbieranie zdziwień kończy się dość jednak nieszczęśliwie, bowiem śmiercią.
xol

9 mar 2017, o 16:49

Acha ale jak wczesniej jest zemną ale nie podejrzewałem tej kwestii a raczej brak sfery uczuciowej tylko czy czasem nadmiernie bywam troskliwyprzez troske odsunełem mi bliką osobe od siebie na tyle ze nie chce mnie znać za to się winię gdyz przez to wszystko prubowałem być kimś innym
Awatar użytkownika
Rutlawski
Przyjaciel Forum

10 mar 2017, o 11:58

Tak, myślę, że tak.

DDA charakteryzują się brakiem uczuć albo przesadna uczuciowoscia, troskliwoscia. Zwlaszcza wobec osob, ktore ich lubia, akceptuja i kochają.
Co za tym idzie niestety sa zaborczy, zazdrośni i przewrazliwieni.
xol

11 mar 2017, o 12:45

Oj to teraz wiem jak zakochałem się dlaczego tak okazywałem uczucia ze aż zraziłem do siebie próbowałem być kimś innym byle bliżej być obok ukochanej osoby a teraz nie chce znać mnie i złe mi z tym jest gdyż czuje ze skrzywdziłem ją bardzo a nie chce rozmowy zemną
Awatar użytkownika
Rutlawski
Przyjaciel Forum

11 mar 2017, o 19:43

Nie znam sytuacji, ale wydaje mi się, że mogłeś za bardzo na tę osobę "wchodzić".
Być może osaczałeś? Być może dawałeś odczuć, że MUSI przy Tobie być?

Myślę, że właśnie dlatego może w ogóle nie chcieć rozmawiać.
xol

11 mar 2017, o 23:27

Masz rację talk było za bardzo wszystko było zamiast przystopować i przez to wszystko nie byłem sobą i są efekty czuje oszukana się i przez tą sytuacje zauważyłem ze uczuć nie posiadam a jak są to do przesady je okazuje aż odpycham od siebie
Awatar użytkownika
k412423
Przyjaciel Forum

19 mar 2017, o 09:16

Witaj ,Xol. Uczucia masz na pewno,ale boisz się ich okazywac. Ja zawsze w takiej sytuacji powtarzam,że warto zainwestować w Siebie,w Swoje zainteresowania. Robić to,co lubisz robic,co wzmocni Twoją pewność Siebie i pomoże Tobie w okazywaniu uczuc. Nie bój się ryzykować i iść na przód.
Kamil

Marzenia są ważniejsze niż wiedza. - Albert Einstein
ODPOWIEDZ