syndrom DDA a trudność w nawiązywaniu relacji z kobietą

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
cirilus

29 mar 2014, o 18:09

Witajcie

Mam na imię Piotrek, mam 29 lat. Od dłuższego czasu podświadomie wiedziałem, że jestem DDA/DDD, ale myślałem, że sam poradzę sobie z problemami wynikającymi z syndromu DDA/DDD, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że potrzebna jest pomoc psychologa; sam nie dam rady. Za nieco więcej niż tydzień umówiony jestem na pierwszą wizytę u specjalisty w ośrodku zajmującym się pomocom osobom z syndromem DDA/DDD.

Moje pytanie dotyczy tego, czy istnieje zależność pomiędzy syndromem DDA/DDD a trudnością w nawiązywaniu relacji z kobietami? Na czym ogólnie polega problem - jestem dosyć nieśmiałym mężczyzną, trudno jest poznać mi kobietę "na żywo", np. w klubie, bibliotece itp. Zawsze kiedy widzę dziewczynę, która w jakiś sposób podoba się mi, włączają się mi takie myśli jak "i tak nie masz szans", "za wysokie progi" itp. Plącze się język, nie wiem co powiedzieć, brak mi odwagi, nie podchodzę i nic z tego nie wychodzi....

Poznaję dziewczyny przez Internet, bo jest mi trochę łatwiej - przez pewien czas rozmawiamy on-line i sam proponuję spotkanie. Nie mam wtedy takich problemów, łatwiej mi rozmawia się jestem na luzie, ale zazwyczaj po pierwszym spotkaniu dowiaduję się, że "to nie jest to", że "nic do mnie nie czuje", że "nic z tego nie będzie", że "nie jestem w jej typie" itp. Kilka razy spotykałem się dłużej z dziewczynami, ale później dowiadywałem się, że "nie jest w stanie odwzajemnić uczucia do mnie", że "nie jest w stanie zaangażować się tak samo jak ja" itp.

Prawdą jest, że bardzo szybko angażuję się, że zależy mi, że staram się, bo cho***nie boli mnie samotność.

Czy jest między tym zależność?
Post zmodyfikowany przez moderatora. Proszę o stosowanie się do Regulaminu Forum
Awatar użytkownika
maly_przyjaciel
Przyjaciel Forum

29 mar 2014, o 18:12

Witaj cirilus :)
cirilus pisze:Czy jest między tym zależność?
Oczywiście, że jest. DDD/DDA są bardzo specyficzni jeśli chodzi o relacje z płcią przeciwną ;) Powielają nieświadomie zachowania jakie przyswoili w dzieciństwie, bo tak nauczyli się funkcjonować. Polecam zapoznanie się z tym wątkiem dda-i-ddd/dda-ddd-w-zwiazku-t4960.html
Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść... Jeżeli wróci, będzie Twój na wieki... Jeżeli nie wróci nigdy nie był Twój...
Czemu kochają nas ludzie na których miłości nam nie zależy, a my kochamy tych którym nasza miłość nie jest potrzebna...
Trzeba coś stracić, by to docenić, żeby odzyskać, trzeba się zmienić

Obrazek
ODPOWIEDZ