DDD

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracjana

12 paź 2011, o 16:57

Hej :)
Znalazłam Was kilka minut temu i witam ;)
Jestem DDD,w dzieciństwie byłam molestowana przez ojczyma.Od 9 miesiecy jestem w terapii,poniewaz dotychczasowe zycie było jakims koszmarem ,a dopiero moj obecny partner uswiadomił mi,ze mam duzy problem i potrzebuje pomocy.
Moze ktos z was ma podobne doswiadzczenia ,jestem chetna do dydkusji,a równiez czerpania wiedzy od innych z podobnymi problemami :|
Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią...
yaga
Senior

3 cze 2012, o 13:07

Witam. Mam podobny problem. Było to bardzo dawno, dawno temu, ale siedzi we mnie, męczy, nie daje żyć.
Pozdrawiam Yaga.
Awatar użytkownika
Niose_Wam_Picie
Junior

5 cze 2012, o 11:09

gracjana jeśli możesz, powiedz - co daje Ci terapia? Jak wygląda Twoje życie od momentu kiedy ją zaczęłaś? Jak wygląda teraz, jak się czujesz i jak podchodzisz do tego co było?

Dużo osób ma podobny problem, a opinia osoby która zaczęła terapie, czyli pomimo bólu i wspomnień zaczęła działać, może być pomocna :)
Posiadam własne zdanie i jeżeli ktoś się z tym nie zgadza, to już jego problem. Nie staram się na siłę dopasować do innych. Owszem, trafiają do mnie racjonalne argumenty, ale w małym stopniu wpływają na to, w jaki sposób się zachowuje. Nie szukam akceptacji, nie wstydzę się własnego zdania i nie przepraszam za to. O swoim punkcie widzenia mogę rozmawiać w dowolnym momencie, z dowolna osobą, przedstawiając racjonalne argumenty. !:)

Chcesz porozmawiać? Napisz.
Gadu Gadu: 643794
mała_zła

27 wrz 2012, o 19:16

...
Ostatnio zmieniony 3 paź 2012, o 17:18 przez mała_zła, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maly_przyjaciel
Przyjaciel Forum

27 wrz 2012, o 19:35

A czy wydażyło się coś (Twoim zdaniem), co spowodowało że depresja się nasiliła?
Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że zamykajać się przed światem i przerywając terapię stan ten będzie się tylko pogłębiał.
Podjęłaś walkę, chodziłaś na terapię, zapewne napisałaś tutaj na forum również dlatego, że chcesz się z tym wszystkim uporać?
Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść... Jeżeli wróci, będzie Twój na wieki... Jeżeli nie wróci nigdy nie był Twój...
Czemu kochają nas ludzie na których miłości nam nie zależy, a my kochamy tych którym nasza miłość nie jest potrzebna...
Trzeba coś stracić, by to docenić, żeby odzyskać, trzeba się zmienić

Obrazek
mała_zła

27 wrz 2012, o 21:24

...
Ostatnio zmieniony 3 paź 2012, o 17:19 przez mała_zła, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalena Koczewska
Specjalista

27 wrz 2012, o 22:40

Witaj,

Namawiam Cię do zawalczenia o siebie. Warto! Niepokoi mnie fakt, iż w tak trudnym dla siebie momencie zrezygnowałaś z terapii.
Przemyśl to proszę.

Trzymam kciuki.
Pozdrawiam.
duzia
Junior

12 sie 2013, o 21:17

Witam. Przed chwilą przeczytałam podany gdzieś tutaj spis objawów DDD.
Na 24 wymienione cechy mam 22... Boję się terapii a chciałabym zacząć normalnie żyć, jak młody człowiek i cieszyć się życiem...
Awatar użytkownika
maly_przyjaciel
Przyjaciel Forum

12 sie 2013, o 22:02

Terapii nie masz się co obawiać, dzięki niej masz szansę uporać się z tym co się stało. Będziesz potrafiła nazwać swoje emocje. Terapeuta jest po to aby Ci pomóc. Co prawda na terapię również trzeba być gotowym, ale w tym może pomóc nasze forum ;) Polecam lekturę wątków w tym dziale :)
Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść... Jeżeli wróci, będzie Twój na wieki... Jeżeli nie wróci nigdy nie był Twój...
Czemu kochają nas ludzie na których miłości nam nie zależy, a my kochamy tych którym nasza miłość nie jest potrzebna...
Trzeba coś stracić, by to docenić, żeby odzyskać, trzeba się zmienić

Obrazek
duzia
Junior

13 sie 2013, o 20:28

Jak może wyglądać taka terapia? Jakie mogą być zadawane pytania???
ODPOWIEDZ