Mieliście rację, jestem DDA.... gdzie mam iść?

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
Brunette

13 maja 2013, o 09:15

pisałam już kiedyś o tym że nienawidzę dzieci, dyskusja rozwinęła się na kilka stron... poszłam do psychologa, rozmowa, wiadomo... powiedziała że jestem DDA i muszę chodzić na terapię, bo nie dam sobie rady sama.
Pani psycholog ma rację, na początku próbowałam zapomnieć o tym co powiedziała , nie chciałam przyjąć tego do wiadomości, ale czuję że mój problem z sobą się nasila...
Córki mojego faceta nadal nie niewidzie, nie moge na nią patrzeć i na to co ich łączy (z resztą nie tylko na nią, na wsyztskie dzieci), ale na siebie też nie moge już patrzeć, doszło do tego że w domu pościągałam wszystkie lustra, zostawiłam jedno malutkie, każde wyjscie do ludzi konczy sie moim płaczem, chyba że sie napije... własnie, nie przyznałam sie wcześniej ale od 2 lat codziennie piję piwko, winko, wiadomo nie upijam się, ale też nie wyobrażam sobie nie pić...
Potrzebuję ciągłej uwagi, wiem że to męczy mojego narzeczonego, wczoraj powiedziałam mu że jeśli chce może odejść, bo ja nie radze już sobie ze sobą i ciągle tocze walki ze swoimi myślami, szarpią mnie nerwy a potem płacz, zasugerowałam żeby znalazł sobie dziewczynę która się uśmiecha i wychodzi do ludzi, normalną...
Dzisiaj rano pomyślałam że chciałabym ostatni raz zawalczyć o nas, nie mogę całe życie hamować agresji widząc dziecko, to nienormalne, chce wychodzić do ludzi i sie uśmiechać, chciałabym się uśmiechać, to taki naturalny odruch a mi przychodzi z taką trudnością....
powiedzcie mi gdzie mam sie kierować, czy terpaie dda sa tylko grupowe? nie chce mówić o sowich problemach obcym ludziom siedząc w kółku... szukam jakis placówek w Bełchatowie lub Piotrkowie.
z góry dzięki
Fioletowa25
Przyjaciel Forum

13 maja 2013, o 12:03

Poszukaj pod hasłem "terapia uzależnień". W takich ośrodkach często pomaga się zarówno osobom uzależnionym, jak i ich bliskim - dda, współuzależnionym partnerom itp.

Taki ośrodek byłby najlepszy dla Ciebie, bo powinnaś rozpocząć terapię zarówno dla DDA jak i dla alkoholików. Chyba trochę za długo czekałaś z przyznaniem się do swoich lęków i teraz prócz bycia DDA masz nieźle rozwinięty problem alkoholowy.

Porozmawiaj przede wszystkim z psychologiem. Być może doradzi Ci krótką psychoterapię, która przygotowałaby Cię do terapii grupowej i grup wsparcia. Oczywiście nie musisz brać udziału w zajęciach grupowych. Jeśli jesteś ubezpieczona, przysługuje Ci psychoterapia refundowana przez NFZ.

Na Twoim miejscu na początku udałabym się tutaj:
http://www.pomoc.lodzkie.eu/page/?str=203&id=255

Tam są osoby, które orientują się w dostępnych opcjach i działających ośrodkach.
Awatar użytkownika
Agnieszka Dzieduszycka
Specjalista

13 maja 2013, o 23:14

Droga Brunette,

Możesz szukać pomocy w najbliższej poradni zdrowia psychicznego lub poradni uzależnień w ramach nfz. Możesz też prywatnie szukać psychoterapeuty z twojego regionu. Jeżeli myśl o grupie jest dla Ciebie zniechęcająca możesz podjąc pracę terapeutyczną indywidualnie. Spokojnie będziesz mogła też poruszyć temat swojego picia i uzyskać pomoc w obu kwestiach.

Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu,

Agnieszka Dzieduszycka
ODPOWIEDZ