Teraz jest 23 cze 2018, o 06:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lis 2012, o 16:47 

Witam. Zostałem do tego działu skierowany przez jedno z użytkowników forum. Myśałem, że mój problem bardziej pasuje do relacji związkowych niż tutaj.

Nie będę opisywał całej sytuacji na nowe dlatego zamieszczam link do mojego posta na forum.
viewtopic.php?f=14&t=2799

Jaką mam teraz w tym wszystkim spełnić rolę? Stać z boku, odpuścić, urwać z nią kontakt?

Sama sobie już nie radzi. W jej rodzinie był problem z długami i gdy ja tam byłem to udało się wiele rozwiązać i pospłacać. Teraz popadła ona sama w nowe(do tej pory spłacała długi rodziny). Wiem, że sama nie może zostać z tym...Nie wiem co mam zrobić, jak wejść w ten dom jeszcze raz. Nie chce jej zostawiać samej.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 lis 2012, o 22:07 
Specjalista

Pochwały: 5
Drogi Mariobross,

Faktycznie użytkownicy słusznie skierowali Cię do działu DDA i DDD. Trudno Ci poradzić sobie z ambiwalencją partnerki, która pochodzi z domu z problemem alkoholowym. Możliwie, że trudno jej zrozumieć swoje emocje i wytrzymać w bezpiecznej relacji. Chociaż wydaje się to nielogiczne dzieci osób uzależnionych mogą odczuwać dyskomfort, kiedy w relacji nie ma huśtwaki emocjonalnej. Niekiedy sami wprowadzają napięcie, żeby je potem zredukować. Jak rozumiem, Ty chcesz być ze swoją partnerką, ale jej zachowania ranią Cię. Zgadzacie się co do tego, że jej praca nad sobą byłaby dobra dla waszego związku. Partnerce pomógłby psychoterapeutą pracujący z DDA (Dorosłymi dziećmi alkoholików). Jeśli gubisz się w tej relacji wskazana byłaby twoja konsultacja u terapeuty zajmującego się terapią współuzależnienia.

Pozdrawiam,

Agnieszka Dzieduszycka

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]