ojciec alkoholik i nadopiekuncza matka

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
Bogusia1

13 paź 2012, o 16:23

czy jest wsrod was ktos, kto pochodzi wlasnie z takiej rodziny?
z tym, ze nie wiem co jest gorsze: spokojny (obojetny na wszystko) ojciec alkoholik, czy agresywny?
jak na was wplywa taka mieszanka wybuchowa?
Awatar użytkownika
Magdalena Koczewska
Specjalista

18 paź 2012, o 15:44

Witaj,

Czy rodzice z tytułu to opis Twojego Taty i Mamy?
Jak sobie radzisz? Czego potrzebujesz od użytkowników forum czy specjalistów?

Pozdrawiam Cię.
Bogusia1

22 paź 2012, o 18:40

tak, jak w temacie. mam takich rodzicow. z mama juz nauczylam sie zyc, ale jest trudno, poniewaz nie moge z nia rozmawiac o wielu rzeczach, a jest bardzo dociekliwa. powiedzialam jej wprost, ze doprowadza mnie do granic wytrzymalosci tym doradzaniem i narzucaniem wlasnego zdania. tak bardzo mnie chronila jak bylam mala i jeszcze w okresie kiedy bylam nastolatka, ze nie potrafie teraz podejmowac samodzielnych decyzji, nie potrafie wspolpracowac w grupie i zaczelam powielac zachowanie mego ojca. czasem lapie sie na tym, ze nie potrafie kontrolowac sie z piciem alkoholu i nie sa mi potrzebni ludzie, a tak naprawde cierpie z tego powodu. moj ojciec ostatni raz odezwal sie do mnie jak wrocilam do domu po rocznym wyjezdzie i powiedzial, ze wrocilam na jego garnuszek bo nie potrafie poradzic sobie sama.
czego oczekuje umieszczajac tu swoj post?
chcialam dowiedziec sie czy sa ludzie, ktorzy borykaja sie z takimi problemami, czy jestem wyobcowana... juz dowiedzialam sie, ze pomoc lekarza bedzie skuteczna tylko wtedy, gdy zechce sama z tym walczyc. musze najpierw okreslic zrodlo mojego zachowania, a dopiero pozniej prosic o pomoc.
ODPOWIEDZ