Grupa DDA - Warszawa

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reklama
Kontakt:

11 kwie 2012, o 08:09

NOWA GRUPA TERAPEUTYCZNA DDA

Doświadczenie „alkoholowego dzieciństwa” niesie ze sobą szereg konsekwencji przekładających się na funkcjonowanie w dorosłym życiu. Doświadczenie nieprzewidywalności zachowań jednego lub obojga rodziców, odrzucenia czy braku jednolitego systemu wartości powodują pewien rodzaj przystosowania, schemat zachowań, które w dorosłym życiu utrudniają funkcjonowanie i są źródłem problemów. Problemy te mogą dotyczyć m. in. postrzegania siebie (negatywny stosunek do siebie, lęk przed zmianą, przymus kontrolowania), trudności w przeżywaniu uczuć, rozumieniu i realizacji potrzeb, trudności w tworzeniu bliskich, intymnych relacji (postawa zależności, zachowania autodestrukcyjne).

Psychoterapia, w tym psychoterapia grupowa, pomaga odbudować zaufanie do siebie i innych. Większa świadomość świata emocji i potrzeb, a także destrukcyjnych schematów zachowań, otwiera drzwi do zmiany, umożliwia planowanie i wdrażanie zmian poza grupą terapeutyczną.

Jesteśmy w trakcie zbierania grupy terapeutycznej dla DDA

Spotkania odbywać się będą w małej grupie raz w tygodniu, w piątki, w godzinach 19.00 - 21.00

Termin pierwszego spotkania: zależy od tempa zbierania się grupy.

Koszt jednej sesji wynosi 70 zł (płatne za miesiąc z góry).

Przed przystąpieniem do grupy niezbędne jest spotkanie konsultacyjne. Koszt konsultacji -100 zł.

Przewidywany czas trwania rok

Grupę prowadzi psycholog i psychoterapeuta Ewa Miturska

Zapisy i informacje: info@wgp.org.pl lub pod numerem telefonu 022 402 88 89

Spotkania odbywać się będą w siedzibie WGP przy ul. Czerskiej 18 lok. 130.
Zapraszamy placówki i specjalistów do zamieszczania reklam na forum.
Kontakt: info@forumpsychologiczne.org

Administracja Forum nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych reklam.
Reklama nie wiąże się z rekomendacją podmiotu.
Awatar użytkownika
czesiek

8 sty 2013, o 17:01

Szkoda pieniędzy, takie terapie mozna znaleźć za darmo...
Awatar użytkownika
marla

4 lut 2013, o 12:43

Właśnie ja szukam bezpłatnej, bo nie mogę sobie pozwolić na wydatek rzędu 400 zł miesięcznie. Zgłaszałam się kilkakrotnie do poradni uzależnień na Ursynowie, ale cały czas nie mają miejsc. Dodatkowo: przestali przyjmować tymczasowo osoby z dda i skupiają się na uzależnionych.
Mógłby mi ktoś coś polecić w Warszawie? Nie potrafię sama już nic znaleźć, a coraz bardziej potrzebuję...:(
a song inside my head, a demon in my bed
neskafeta

4 lut 2013, o 13:24

marla: Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "Serce" w Warszawie na Nowogrodzkiej
a jeśli jesteś z Ursynowa - zgłoś się do Ośrodka Pomocy Społecznej, tam albo możesz umówić się na spotkanie z psychologiem, albo gdzieś Cię pokierują

w ogóle polecam najpierw kontakt z psychologiem. oni wiedzą najlepiej, gdzie można dołączyć do grupy

Pozdrawiam ciepło
Awatar użytkownika
marla

5 lut 2013, o 03:23

oooch, dziękuję bardzo za taką szybką wskazówkę! Na pewno to sprawdzę. Przejrzałam sobie już stronę i wydaje się, ze pozostało mi tylko się do nich wybrać!
a song inside my head, a demon in my bed
ODPOWIEDZ