nie wiem czy moja mama jest alkoholiczką...

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
myandmyself

15 mar 2012, o 00:13

Pochodzę z "normalnej" rodziny, wszystko było jak pamiętam ok. Miałam szczęśliwe dzieciństwo.Wszystko się zmieniło jak weszłam w okres dojrzewania, byłam typową zbuntowaną i pyskatą nastolatka. Wagarowałam, zaczęłam palić papierosy, byłam arogancka i miałam rodziców dlaeko w tyle. I wtedy pamiętam że kilka razy przyłapałam moja mamę ( po kolejnej naszej kłótni ) że jest pijana. Potem zaczęł się to zdarzać dosyć często, nie pamietam jak często, ale wiem ze piła. Pokryjomu i w ciągu dnia. Alkohol ukrywała pod zlewem albo w szafce. Na początku udawałam ze tego nie widzę, nie słyszę jak po kryjomu pije, że nie słysze brzęku butelki jak niby "sprzata szafkę pod zlewem" . Takich sytuacji było kilkanaście. Potem nagle jak ręką odjął. Nic. Cisza.
W miedzy czasie skończyłam szkołę, poszłam do pracy, studia, wyszłam za mąż, urodziłam dziecko. I niby wszystko było ok. Do czasu. Rodzice zaczęli mieć problemy finansowe. Mój tata wyjechał zagranicę żeby pospłacać długi. Mam zostałą na miejscu. Nie miała pracy. I któregoś dnia zadzwoniłam do niej, około południa... była pijana. Udawała ze jest trzeźwa, gadała bezsesnu a ja udawałam ze nie widzę że jest pod wp ływem alkoholu..... Nie wiem czemu tak zrobiłam. I tak już zostało przez pewien czas. Ona piła a ja udawałam ze nie widze. Potem było praze sytuacji w których musiałam zareagować. Opiekowała sie moim dzieckiem i była pijana. Zareagowałam, długa i makabryczna historia, moja mam błagałą mnie zebym nic nie mówiła tacie, ze to pierwszy i ostatni raz. Ze tylko raz sie jej zdarzyło.... stek kłamstw. Nie powiedziałam nic tacie do tej pory. Teraz jest niby ten okres normalny, wszystko jest niby ok. Nie pije w ciągu dnia, chyba ze tak dobrze sie kryje. Są tylko imprezy rodzinne, spotkania, jest alkohol, nie ma żadnych scen, patalogii, śmiejemy sie i żartujemy, miła i rodzinna atmosfera. Moja mama wypija z 2-3 drinki a ja nienawidze tego ze pije. Czy ja jestem DDA a moja mama jest alkoholiczką ?
ODPOWIEDZ