Teraz jest 21 cze 2018, o 17:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 kwi 2018, o 11:10 

Czy są jacyś terapeuci, którzy chcą rozmawiać o myślach samobójczych?

Mam bardzo mocne myśli samobójcze i powoli przeradza się to w kryzys. Niestety, moi terapeuci nie chcą rozmawiać na ten temat. Albo twierdzą, że w ogóle nie mam depresji albo, kiedy już ich przekonam, kończą terapię i odsyłają mnie do szpitala.

Nie mogę iść do szpitala, bo jestem nieubezpieczony.

Czy są terapeuci, którzy chcą pracować z pacjentami samobójczymi i nie ignorują tego tematu?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 25 kwi 2018, o 18:39 
Moderator

Pochwały: 18
Najrozsądniej jest dzwonić po terapeutach i pytać jaka jest ich specjalność, czy się takimi problemami zajmą. Sprawa ubezpieczenia ma się tak, że wystarczy zarejestrować się w urzędzie pracy i otrzymuje się statut osoby bezrobotnej bez prawa do zasiłku. Przynajmniej masz ubezpieczenie. Nie ma co lekceważyć myśli samobójczych. Na pewnym etapie, niestety same rozmowy to może być za mało.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 26 kwi 2018, o 14:00 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 12
Myśli samobójcze maja swoje podłoże, narastające problemy, sprzyjające temu złe samopoczucie, głęboko oddziałują na psychikę jednostki. Reakcję takiej osoby są indywidualne, jedni będą popadać w nałóg, inni izolować się przed światem a jeszcze inni będą upatrywać rozwiązanie w samobójstwie. Sprawa jest bardzo delikatna i z całą pewnością nie możesz w tej chwili zostać sam. Niestety z terapeuta jest jak z mechanikiem - trzeba szukać odpowiedniego by dobrze zreperował mechanizm. Nie poddawaj się i walcz o siebie! Nie ma sytuacji bez wyjścia - trzeba jednak wykazać się i szukać rozwiązań. Samobójstwo jest tchórzostwem błędem który nie stanowi rozwiązania a zostawia po sobie ogromną bliznę na osobach Cię wspierających i kochających.
Moja rada - SZUKAJ, PYTAJ, MYŚl TRZEŹWO I NIE PODDAWAJ SIĘ !

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 27 kwi 2018, o 10:48 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 3
Witaj,Uuak! Podpisuję się dwiema łapkami pod tym, co napisały Dziewczyny wyżej. Na pewno jest terapeuta, który jest w stanie Tobie pomóc, z Tobą rozmawiać na Twój problem. Często osób z myślami samobójczymi, najczęściej , wysyłają na oddział do szpitala . Najprościej .
A może chcesz się z nami podzielić , skąd biorą się w Tobie tak negatywne myśli , dlaczego chciałbyś umrzeć, czemu nie widzisz rozwiązania ? A tak w ogóle w jakim wieku jesteś ? Czym się zajmujesz na co dzień ? O czym marzyłeś , marzysz-poza śmiercią rzecz jasna?

"To nie śmierć wyrządza nam największą szkodę w życiu. Największą szkodę wyrządza nam to, co umiera w nas za życia."
Norman Cousins

Marzenia są ważniejsze niż wiedza. - Albert Einstein

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 28 kwi 2018, o 23:03 

Wiek: 36 lat. Zawód: informatyk, ale obecnie bez pracy. Przyczyna depresji: samotność.

No i fakt, że terapeuci mnie ignorują.

Czasami mam naprawdę ochotę zrobić próbę samobójczą tylko po to, żeby im udowodnić, że naprawdę mam depresję. Wtedy przynajmniej by nie zaprzeczali.

Szedłem dzisiaj i przymierzałem się, żeby skoczyć z mostu. Tak na próbę, jeszcze nie naprawdę. Nadjechał samochód, więc dałem spokój, ale jestem blisko.

Czy zna ktoś terapeutę, który umie się zajmować ludźmi w takim stanie, czy tylko szpital?

Oczywiście, że mam marzenia, większe i mniejsze. Tylko nie wychodzi mi realizowanie ich. Mam zbyt długie okresy depresji, żeby skończyć cokolwiek, co zacząłem.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 29 kwi 2018, o 17:14 
Moderator

Nie próbuj niczego nikomu udowadniać, nie w ten sposób. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale dziś jest tak, że każdego kto ma próbę samobójczą zamykają do szpitala. Skoro nie chcesz do niego iść, nie próbuj. A co jeśli przeżyjesz i zostaniesz inwalidą? Myślisz, ze będzie Tobie lepiej?

Dlaczego uważasz, że każdy terapeuta ignoruje Twój problem? Czym to się objawia?

Samotność to temat rzeka. Tak szczerze... to lubię ten temat. Sama czułam się kiedyś bardzo samotna, płakałam całymi dniami błagając by ktoś chciał ode mnie moją miłosć jaką miałam w sercu, która się wyrywała, by się z kimś podzielić. To był realny ból. Dziś nie poczuję się samotna nawet będąc sama na bezludnej wyspie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 29 kwi 2018, o 22:44 

Czy w szpitalu mi pomogą, czy lepiej szukać psychiatry na własną rękę? Słyszałem wiele złych rzeczy o szpitalach. Jak to właściwie wygląda?

Wszyscy moi ostatni terapeuci nie chcieli rozmawiać o mojej depresji i myślach samobójczych. Albo zmieniali temat, albo mówili w taki sposób, jakby nawiązywali, ale ostatecznie nic z tego nie wynikało.
Nie doznałem żadnej poprawy. Jak miałem myśli samobójcze, tak dalej mam i to coraz gorsze. Bo psycholodzy woleli mówić o wszystkim, tylko nie o moim problemie.

Ja rozumiem, że rozmawianie o czyjejś śmierci jest trudne, ale czy właśnie nie od tego są psycholodzy?

P.S. Dzisiaj czuję się lepiej.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 30 kwi 2018, o 17:19 
Moderator

Czy oprócz terapii masz jakieś leki? To istotne, by farmakologia szła razem z terapią. Inaczej nigdy nie będzie rezultatów. Poza tym... zastanawia mnie jak przebiegają te rozmowy o samobójstwie? Całą sesje mówisz o tym jak się chcesz zabić?
Wiesz... jest taka zasada, ze nie należy skupiać się na rzeczach jakich NIE chcemy. Jeśli nie chcesz myśli samobójczych, to mów o nich jak najmniej, odwracaj swoje myśli od tego. Skupiaj się na innych rzeczach... a jest na czym-gwarantuję. Moze dlatego terapeuci mieli takie podejście, a Ty opacznie przyjąłeś to jako ignorowanie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 1 maja 2018, o 16:27 

Nie biorę leków ani nie mam teraz terapii. Miałem terapie, ale moi psycholodzy nie chcieli rozmawiać o moim problemie, tylko wymyślali mi inne. Cokolwiek robili - nie pomogło.

Kiedyś odwracałem uwagę od myśli samobójczych, ale teraz są już tak mocne, że nie mogę. Jestem blisko.

Czyli mówisz, że leki, ale nie w szpitalu, tak?

No i czy są psycholodzy, którzy chcą o tym rozmawiać. Nie mam nikogo, komu mógłbym o tym powiedzieć.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 1 maja 2018, o 16:43 
Administrator

Pochwały: 37
Witaj uuak,

Moim zdaniem myśli samobójcze nie są problemem same w sobie. Są jakby objawem problemu. Myślę, że terapeuci do tej pory starali się pomóc Ci znaleźć ich źródło, co mogło spowodować u Ciebie wrażenie, że nie zajmują się tym, czym powinni. Spróbuj zaufać jednemu z nich i doprowadzić terapię do końca, nawet jeśli czasem nie będzie Ci odpowiadać w stu procentach.

Online Zobacz profil  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]