Teraz jest 25 cze 2018, o 06:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sty 2017, o 16:07 

Apodyktyczność chęć górowania nad kimś umniejszanie jego wartości ośmieszanie go robienie mu przykrości niszczenie tego co dla danej osoby jest cenne, nie liczenie się z uczuciami innych brak empatii. Uważane się za najważniejszego i najmądrzejszego którego należy słuchać bez sprzeciwu. Nie liczenie się z czyimś zdaniem lub opinią odwrotnie nawet na własną szkodę bo taka jest moja decyzja i koniec. Tak ma być bo tak postanowiłem i basta. Nie ma już odwrotu jest mało ważne tak być musi i już takie jest życie. Ja nie znoszę sprzeciwu i nikogo nie będę słuchał
Nie ma w nim pokory nie rozumie jej To co inni mówią jest śmieszne i nie przystaje do rzeczywistości Nie żal mu niczego np. własnego domu przedmiotów codziennego użytku nie ma żadnych sentymentów wszystko trzeba wyrzucić dom sprzedać i wyjechać zrobić wreszcie z tym dziadostwem porządek. Co to za jednostka chorobowa Co grozi w przyszłości takiej osobie

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 gru 2017, o 19:59 
Moderator

Pochwały: 18
Moze to nie jest żadna choroba, tylko wredne cechy, których się nie chce wyzbyć. Chęć dowartościowania się lub zwykła toksyczność.
Jeśli to choroba, to jedynie przychodzi mi na myśl schizofrenia. Mój dziadek ją miał i zachowywał się dokładnie tak jak napisane, jeszcze dochodziły inne charakterystyczne cechy. Nie jest tu o nich mowa, ale moze to dość wczesne stadium, więc jeszcze nie muszą występować.
Jego syn już wykazuje podobne cechy, więc możliwe, że też jest chory. Oczywiście przebadać się nie pójdzie.
Tak samo zachowuje się tez alkoholik.
Podejrzewam, ze jeszcze kilka innych chorób można by podpiąć pod w.w. objawy. Dlatego nie ma co gdybać, trzeba się poradzić lekarza.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]