Teraz jest 14 gru 2017, o 10:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2016, o 09:47 

Cześć,
Od miesiąca cały czas korzystałabym z internetu: Facebook i Messenger, Instagram, Ask.fm, a także inne strony i gry. Korzystam z niego w dzień i w nocy, przez co się nie wysypiam.
Teraz zaczął się rok szkolny, a ja już mam jedynki w dzienniku, ponieważ przez to przestałam się uczyć.
Rodzice chyba, też już zaczynają podejrzewać, że coś jest nie tak jak ma być.
Ostatnio próbowałam przestać korzystać z internetu, ale ciągle czułam potrzebę zobaczenia co się dzieje w świecie wirtualnym, kiedy mnie tam nie ma.
Czy powinnam powiedzieć o wszystkim rodzicom i pójść do psychologa?
Pomóżcie...

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 1 paź 2016, o 13:11 
Senior

Pochwały: 21
Myślę, że tak. Najwyższy czas coś Z tym zrobić. jest to uzależnienie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 2 paź 2016, o 17:42 

Cześć Diana. Myślę, że powinnaś udać się do psychologa i powiedzieć o tym wszystkim swoim rodzicom. Po pierwsze powinnaś znaleźć sobie jakieś hobby, które pochłonie twój czas. Wyjdź do ludzi, zawieraj nowe znajomości. To powinno Ci pomóc wyjść z nałogu. Powodzenia. :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 2 paź 2016, o 19:06 

Moim zdaniem rozmowa z rodzicami to najlepszy pomysł. Oni zawsze chcą dla nas jak najlepiej, więc na pewno ci pomogą wyjść z tej sytuacji.
Spróbuj też nie odcinać się całkiem od internetu od razu, tylko stopniowo, to może być bardziej skuteczne, niż od razu, diametralnie wszystko zmieniać. :)
Pamiętaj, że ze wszystkiego można wyjść, najważniejsze, że sama zaczęłaś dostrzegać, że coś jest nie tak i masz jeszcze szansę to zmienić. Wszystko z czasem się ułoży.
Mam nadzieję, że przynajmniej trochę pomogłem.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 2 paź 2016, o 21:24 

Diana powinnaś o wszystkim powiedzieć rodzicom i zgłosić się do psychologa ;)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 3 paź 2016, o 09:27 

:welcome
Kochana moim zdaniem powinnaś poprosić o pomoc rodziców. :cisza :cisza
Ja miałam podobnie. Moja mama zrobiła mi w ferie takie jakby sanatorium. Zabrała mi telefon i komputer i schowała w takim miejscu gdzie nie mogłam go znaleźć. Pomogło :) :+ :+ :+ :+
Może tb też pomoże. Pozdrawiam gorąco.
Magda (znasz mnie)
:H :H :H

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 3 paź 2016, o 15:27 
Senior

Pochwały: 10
Witajcie, witaj,Diana. A ta w ogóle ile masz lat? Jak poniżej 16-go roku życia , to wpierw porozmawiaj z rodzicami ! Przede wszystkim z nimi porozmawiaj o tym. A jeżeli jesteś starsza, to warto skonsultować od razu do psychologa! W takim wieku Twoi rodzice mogą ten problem rozwiązać poprzez kary, np.zakaz internetu . Po prostu go nie zrozumieć, zbagatelizować, próbować rozwiązać je kłótnią czy karami właśnie, ale jeżeli jesteś starszą i rozsądniejsza na tyle osobą, to warto się skonsultować ze specjalistą .
a co Cię w ogóle pcha do tego świata wirtualnego? Czy nie masz znajomych ? Przyjaciół? Żadnych obowiązków domowych ? Czemu się zamykasz w wirtualnym świecie ?

Nawet najbardziej praktyczna, piękna i wykonalna filozofia na świecie nie zadziała, jeśli Ty nie będziesz działać.

Zig Ziglar

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 27 lis 2017, o 11:11 

Zdecydowanie najpierw powiedz o swoich obawach rodzicom. Myślę, że będziesz mogła z ich strony liczyć na zrozumienie i wsparcie. Później może pomyślcie o jakimś psychologu, ale przed tym możesz spróbować znaleźć jakieś zajmujące hobby przy którym nawet nie będziesz miała czasu zajrzeć
w telefon.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]