Teraz jest 19 paź 2017, o 11:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 paź 2017, o 15:23 

Witam
Od dziewięciu miesięcy chodzę na terapię grupową (grupa 8 osób, dwóch terapeutów), grupa jest odpłatna , bezterminowa tzn. każdy chodzi tyle ile potrzebuje.
Jestem laikiem ale zaczęłam mieć wątpliwości czy terapia jest prawidłowo prowadzona, czy jest dla mnie odpowiednia.
Przedstawie je w punktach.
1.Cały czas czuję się atakowana (doszliśmy do tego ,że jest to związane z moim nieprawidłowym odbieraniem otoczenia) jednak ten stan ciągle narasta a ja coraz bardziej czuję się sfrustrowana sytuacją , informuję o tym terapeutów ale nic się nie zmienia.
2.Po większości spotkań czuję się bardzo źle , jestem rozbita ,płaczliwa wściekła - taki stan trwa jeden dwa dni i później dobrze sobie radzę.
3.Czuję że jest wywierana przez grupę na mnie ogromna presja , żebym mówiła o swoich uczuciach a ja tego nie potrafię i jestem jeszcze bardziej sfrustrowana.
4.Spotkania grupy przypominają mi spotkania w barze przy piwie - terapeuci bardzo słabo reagują czasami całą godzinę nic nie mówią.
5.Psychoterapeuci często są nieobecni tzn jedno z nich na zmiany czasami zostawiają grupę samą z panią stażystką.
6.Pan terapeuta często przysypia .
7.Dziwi mnie fakt ,że ludzie w tej grupie są po kilka lat np, piec, siedem i cały czas opowiadają jak źle się czują.
8.Bardzo często jest tak , że ktoś przychodzi do grupy i szybko rezygnuje , jest właśnie to stałe grono które siedzi już od kilku lat.
8.Ostatnio po powrocie z grupy miałam myśli samobójcze tak mnie to wykańcza.
9.Mam wrażenie , że oni nie potrafią mi pomóc tylko cały czas czuje presje ,że mam przestać czuć się atakowana a ja nie potrafię :( nawet usłyszałam , że jak będę się czułą atakowana to trudno będzie mi pomóc :(
Czy to wszystko w przebiegu terapii jest normalne ?( oczywiście oprócz przysypiania pana terapeuty bo wiem ,że to nie jest normalne :))

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]