Teraz jest 23 sty 2018, o 02:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 wrz 2014, o 20:08 

Cześć szukam Poradni psychologiczno pedagogicznej badającej dorosłych w Krakowie i w okolicach a wujek google mi nie odpowiada dlatego też mam pytanie czy takowa istnieje, albo jak nie istnieje to gdzie najbliżej takowa jest? Za odpowiedź jak zawsze dzięki.

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: Kraków
PostNapisane: 23 lis 2015, o 00:39 

witam, jestem uzależniona od narkotyków (obecnie nie biore) ale mój partner jest psychopatą, również uzależniony, bije mnie, znęca się nade mną psychicznie, potrzebuje pomocy terapeuty, psychologa, kogoś kto zna się na temacie przemocy w związkach. Gdzie moge się udać?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 23 lis 2015, o 18:27 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 92
http://www.kctu.pl

http://www.interwencjakryzysowa.pl/osro ... sowej/5251

lub któryś z oddziałów poradni zdrowia psychicznego szpitala im. dr J. Babińskiego zależnie od miejsca zamieszkania:

https://babinski.pl/poradnie/

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 14 mar 2016, o 13:42 

Fioletowa25 napisał(a):
Czy ktoś się orientuje, gdzie w Krakowie można umówić sie na wykonanie testu MMPI w ramach refundacji NFZ?
Może w sumie rozszerzę pytanie: interesują mnie ośrodki psychoterapii w Krakowie, których usługi są refundowane przez NFZ.

Katedra Psychoterapii CM UJ ul. Lenartowicza, tam stosują MMPI. Kiedyś spotkałem się również z MMPI w Pro Psyche na ul. Basztowej. Różnica była taka, że w Pro Psyche wtedy (a był to może 2012, a może 2013) korzystano z testów odbitych na ksero w starym tłumaczeniu. Na Lenartowicza korzystają z testów zakupionych z PTP i to jest nowa adaptacja. Z tego, co wiem, ta "stara adaptacja", czyli tę, której zapewne używano w Pro Psyche, to jest żadna adaptacja, bo wyniki surowe był interpretowane/przeliczane z użyciem norm z jakichś lat 50. może z USA. Czyli IMHO stosowano ten test, ale on nie mógł powiedzieć nic.

Arkusze MMPI nowej adaptacji mają nowe normy, zrobione na polskiej populacji. Nie da się ich kserować, bo prześwietlenie lampą używaną w ksero powoduje wywalenie takiego wielkiego napisu "kopia nielegalna" na każdej kopii.

A co do ośrodków...
- Leczenie w CM UJ Lenartowicza jest refundowane przez NFZ.
- Leczenie w Szpitalu Babińskiego też. I bywa polecane przez osoby ze środowiska (przez wykładowcę UJ, psychiatrę, konkretnie polecał oddział 7F, zajmujący się leczeniem zaburzeń osobowości).
- Pro Psyche również - ale ja sam nie polecam.
- Krakowski Instytut Psychoterapii - osoba ze środowiska poleciła (wykładowca UJ, praktykujący psychoterapeuta). Jest tam terapia grupowa i indywidualna.
- Scanmed - jest psychoterapia grupowa, nie wiem, czy indywidualna - nie znam opinii.
- Zakład Terapii Rodzin - również UJ-wski, refundacja.

Nie znam innych, ale bardzo chętnie się dowiem - najlepiej wraz z opiniami!

A "w" godzinach zaopatruję ludzi w protezy termoplastyczne :D

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 gru 2016, o 21:18 

Odnośnie ośrodków:
Małopolskie Centrum Terapii Uzależnień www.mctu.pl - uzależnienia od:
- narkotyków
- alkoholu
- komputerów/internetu
- terapia par
- seksu
Kieruje nim terapeutka z wieloletnim doświadczeniem.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]