Teraz jest 18 sie 2017, o 06:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 wrz 2013, o 19:43 
Administrator

Pochwały: 1
Agnieszka Dzieduszycka napisał(a):
Witaj Oxygen,

Powiedziałabym, że probierzem tego czy terapia może Ci pomóc jest twoje zaufanie do terapeuty. Jeśli nie czujesz się przy nim ważna i słuchana, nie otworzysz się. Dla większości ludzi określenie, czy ta osoba mi pasuje i czy jej ufam wystarczy. Poczekanie i wytrwanie dotyczy głównie osób, które mają znikome dobre relacje z innymi poza terapią. Wtedy problem wchodzenia w relacje jest z każdym terapeutą i takiej osobie rekomendowałabym wizytę u poleconego terapeuty i danie sobie trochę czasu na decyzję.
Drugą rzeczą jest to, że twoja pierwsza terapia była głębsza niż obecna. Szkoła poznawczo-behawioralna skupia się na zmianie zachowań i myśli. Jeśli potrzebujesz informacji o szkołach terapii, lub masz jakieś pytania możesz dostać taką informację w wiadomości.

Pozdrawiam,

Agnieszko, czy znalazłabyś wolną chwilę, aby umieścić takie informacje w tym temacie? W formie edukacji dla przyszłych specjalistów byłoby to bardzo wartościowe źródło wiedzy.

http://www.forumpsychologiczne.org

http://www.facebook.com/park.psychologii
Park Psychologii

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 15 lis 2015, o 16:21 

Nie jestem specjalistką, ale to nie brzmi dobrze. Brzmi raczej jakby ten terapeuta sam potrzebował pomocy, moze ma jakieś prywatne problemy i niestety przenosi je na swoją pracę.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 14 paź 2016, o 11:38 

W kwestii uczestniczenia w terapiach psychologicznych to mam spore doświadczenie. Uważam, że psychoterapeuta, który porównuje sytuację pacjenta do konkretnych osób oraz nie zachowuje ciągu spotkań, jest mało profesjonalny. Ja z reguły daje sobie 2-3 m-ce na "wybadanie", czy psychoterapeuta mi pasuje, czy też nie.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]