Teraz jest 18 gru 2017, o 03:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mowa ciała
PostNapisane: 12 sie 2013, o 09:47 

Cześć,
bardzo ciekawi mnie czy ktoś z Was interesował się i zagłębiał w tematykę mowy ciała ? Jeśli tak, to jak wrażenia ? :)

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: Mowa ciała
PostNapisane: 12 sie 2013, o 22:44 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 64
Ja odrobinę ;)
Mowa ciała ma to do siebie, że nie tak łatwo nad nią zapanować. O wiele prościej jest panować nad tym co się mówi, niż nad tym co człowiek "mówi" sobą :) Nawet jeśli ktoś świadomie próbuje się kontrolować to i tak prędzej czy później pokaże to, co naprawdę myśli ;)

Obrazek

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 sie 2013, o 10:19 

Zainteresowałem się tą kwestią kilka miesięcy temu. Obecnie z kolegą z roku jesteśmy na etapie końcowych prac nad portalem dotyczącym mowy ciała :)

Można powiedzieć, że pomogło mi to w ogólnym rozwoju, ponieważ odczytywanie czyjejś mowy ciała nie jest jedynie nauką spostrzegawczości, ale przede wszystkim myślenia logicznego.
Kiedy ktoś wykonuje pewien gest to trzeba użyć wyobraźni, by znaleźć kontekst sytuacyjny.

Pokochałem to od razu :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 10 gru 2013, o 14:02 

Zagadnienie mowy ciała jest bardzo ciekawe, ale czy nie może prowadzić do błędnego osądu intencji nadawcy?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 11 gru 2013, o 20:42 
Junior

Pochwały: 10
kronos a zależy Ci na analizie mowy ciała innych czy na zmianie swojej? Jeśli na tym pierwszym to Ci nie pomogę ale jeśli chodzi o poprawę własnej mowy ciała to tutaj jedynym sposobem jest poprawa samooceny bo tego nie da się wyuczyć w 100%. Nieliczni dobrzy aktorzy mają pewne zdolności ale to raczej wyjątki niż reguła.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 2 sty 2014, o 19:21 

KRONOS a byś był tak dobry i pokazał ten portal ? Też chce pogłębić wiedze właśnie w tym temacie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 15 lut 2014, o 20:28 
Moderator

Pochwały: 40
Szczerze powiem iż mowa ciała to bardzo ciekawa forma komunikacji między ludźmi.
Aczkolwiek ja dogłębniej zaczęłam się jej przyglądać i próbować zrozumieć po przeczytaniu publikacji powiązanej tematycznie z moim zawodem zupełnie nie związanym z psychologią... Po prostu zaczęłam próbować różne swoje postawy ciała , wobec ogromnej siły i nieprzewidywalności u zwierzęcia - prościej ujmując chciałam dotrzeć do reakcji które do tej pory były łamane przemocą ,bólem, wywołaniem strachu ... udało mi się osiągnąć ten cel łagodnością i swoimi gestami - to mi dało do myślenia , że skoro tu dałam radę to w kontaktach między ludźmi też tak można,zaczęłam próbować tego i obserwowałam reakcje innych - zaskoczyłam się, nie sądziłam że ludzie nie mając świadomości tego odpowiadają również sobą, dotarło do mnie iż ja też byłam tą nie świadomą istotą "gadającą cała sobą" a nie tylko słowem mówionym czy pisanym...

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 30 cze 2014, o 17:18 
zosia123 napisał(a):
Zagadnienie mowy ciała jest bardzo ciekawe, ale czy nie może prowadzić do błędnego osądu intencji nadawcy?

No właśnie. Istnieje pogląd, iż osoba która zmyśla podczas rozmowy to najczęściej nie patrzy rozmówcy prosto w oczy, łapie się za nos, poprawia włosy.
Nie można jednak przyjąć, iż jest to tendencja, która w 100% pokaże nam, iż ktoś kłamie. Przecież czasem naprawdę może nos zaswędzieć, albo kosmyki włosów dotykać skroni, że zacznie to przeszkadzać i łaskotać. Takie odruchy jak podrapanie, odgarnięcie włosów są nieuniknione wtedy.
Mowa ciała według mnie jest wskazówką, wiele mówi o człowieku, o jego postawie, intencjach , jednak należy wystrzegać się pochopnych osądów.

PostNapisane: 1 lip 2014, o 14:48 
Senior

Pochwały: 58
Słowa to tylko 7% komunikacji reszta to mowa ciała.

"7%-38%-55%"

Wybór należy do Ciebie, Ty wiesz najlepiej co czyni Cie szczęśliwym.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 2 lip 2014, o 22:49 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 35
A można prosić jakieś tytuły publikacji?

Nigdy nie kłam komuś,kto ci ufa. Nigdy nie ufaj komuś, kto cię okłamał
W związku ten jest górą, komu mniej zależy - Doda
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]